Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

„Na Telgárte hrajú, na Kráľovej holi Vlachovci spievajú“

21. a 22. augusta 2010 sa v Telgárte konal 16. ročník Festivalu viachlasného chrámového a ľudového spevu : Ozveny staroslovienčiny pod Kráľovou hoľou. Na tomto podujatí našu obec reprezentovali členovia FS Stromíš, mužská spevácka skupina Pekná dolinka a cirkevný spevácky zbor Agape.

Festival sa začal ráno stretnutím pri prameni Hrona, kde sme upútali pozornosť účastníkov festivalu spontánnym spevom a tancom. Od Hrona sme sa po menších organizačných problémoch dostali na ďalší symbol Slovenska Kráľovu hoľu. Tam sme opäť zaspievali niekoľko piesní. Potom sa konal sprievod obcou do telgártskeho kostola, kde sa predstavil cirkevný spevácky zbor Agape s dvoma piesňami. Hlavný večerný program sa konal v miestnom kultúrnom dome. Vystúpili sme s typickými gemerskými tancami a piesňami.

Všetci zúčastnení dôstojne reprezentovali Vlachovo, za čo im ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné vystúpenia. Zároveň ďakujeme organizátorom podujatia za pozvanie.

Mgr. Slavka Gallová

MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design