Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

Vystúpenie FS Stromíš na Vlachovskom jarmoku

V sobotu 14. augusta 2010 sme sa zúčastnili 6. ročníka Vlachovského remeselníckeho jarmoku a 18. Festivalu ľudového spevu a tanca vo Vlachove. Tento ročník bol pre nás výnimočný tým, že sme organizovali aj folklórny dvor OZ Stromíš.

Hneď ráno o 8:00 sme začali dvor pripravovať, a myslím, že sa nám to podarilo. Už od 10:00 sme na našom dvore začali vyhrávať a spievať, čo ľudí zaujalo, lebo sa často pristavovali. O 13:00 sme postavili jarmočného mája pri sprievodnom speve našich žien. Vzápätí sme vystúpili na „skauke“ s detským programom, ženskou rundou a tancom „Vlachovské rozkazovačky“.
Veľmi pekne zaspievala naša malá Sárka. Potom sme na našom folklórnom dvore vyspevovali až do konca jarmoku, kedy sme sa presunuli na kúpalisko, aby sme sa pripravili na večerné vystúpenie.

Večer o 19:00 sme zahájili vystúpenie spevom Petra Vanya. Ďalej nasledovali ženské rundy, spevácke vystúpenie dievčat a do vystúpenia sme zaradili Voliarsky tanec, Gemerské cifrovačky a nový tanec Na štieti.

Ďakujem všetkým súboristom za účinkovanie a teším sa na ďalšie vystúpenia.

Za OZ Stromíš Marian Gallo

MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design