Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

Súťaž tvorivých choreografií folklórnych súborov 2011

Dňa 10. septembra 2011 sa vo Vlachove konala okresná súťažná prehliadka s názvom Tvorivé choreografie folklórnych súborov 2011. Súťaže sa v rámci okresu zúčastnili FS Gemer z Dobšinej, FS Stromíš a Malý Stromíš z Vlachova.

Víťaz súťaže postupuje na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 24. septembra v Michalovciach. Miestenku do Michaloviec si vytancoval náš súbor Stromíš s choreografiou Jána Stachuru a kolektívu tanečnej zložky FS Stromíš. Víťazstvo nás teší, zároveň však zaväzuje k ďalšej práci, aby sme dôstojne reprezentovali gemerský folklór. O hudobný sprievod sa počas súťaže už tradične postarali muzikanti ľudovej hudby FS Stromíš pod taktovkou Mariana Galla.

Po vyhlásení výsledkov sa konala tanečná zábava. Do spevu aj do tanca hrali Ján a Marian Gallovci. Aj napriek tomu, že tanečníci z FS Gemer boli našimi súťažnými rivalmi, sme sa veľmi dobre zabávali a pokračovali v súťažnom duchu pri metlovom a stoličkovom tanci.

Touto cestou ďakujeme Gemerskému osvetovému stredisku Rožňava za organizovanie tohto podujatia v našej dedine a všetkým zúčastneným za vytvorenie príjemnej atmosféry.
Veríme, že sa na takýchto podujatiach budeme stretávať častejšie.

Za OZ Stromíš: Mgr. Slavka Gallová a Mgr. Martina Gálová


Foto: Štefan Majerčák

MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design